Літургійний календар традиційних Церков візантійського обряду

Головне меню
 
I.E.S.

Християнський Календар
є проектом
Інституту Екуменічних Студій

Мартина Ісповідника, папи Римського

Мартина Ісповідника, папи Римського

Святитель Мартин Ісповідник, папа римський, народився в Тосканській області в Італії. Він дістав добру освіту і вступив до кліру римської Церкви. Після смерті Папи Теодора I (642 - 649) пресвітера Мартина було вибрано на престол.

У той час мир у Церкві був порушений єресю монотелітів, що набула широкого розповсюдження. Нескінченні суперечки монотелітів з православними відбувалися у всіх верствах населення. Імператор Констанс (641 - 668) і Константинопільський Патріарх Павло II (641 - 654) також були прихильниками єресі монотелітів. Імператор Констанс видав єретичний "Зразок віри" (Тіпос), обов'язковий для всього населення. Ним заборонялися всякі подальші суперечки.

Цей єретичний "Зразок віри" в Римі одержали в 649 році. Святий Папа Мартин, твердий поборник православної віри, скликав в Римі Помісний Собор, який засудив монотелітську єресь. Розгніваний імператор наказав привести святителя Мартина на суд. Відтак його заслали у віддалений Херсонес. Там святитель і помер, виснажений хворобою, голодом і приниженнями (+ 16 вересня 655). Він був похоронений у Влахернській церкві Пресвятої Богородиці.

Menu-bottom
14_-_martin_thumb Мартин ісп, папа Римський