Calendrier liturgique des Eglises traditionnelles du rite byzantin

Головне меню
 
I.E.S.

Le calendrier chrétien
est un projet de
l’Institut d’études œcuméniques

В'ячеслава, князя чеського

В'ячеслава, князя чеського

Дружиною чеського князя Братислава була слов'янка — лютицька княгиня Драгомира, котра номінально була християнкою. 907 року у Братислава й Драгомири народився син Вячеслав, його взяла на виховання бабуся Людмила, що жила тихим життям вдовиці в Празі. Людмила мала тоді 50 років, була вченою й надзвичайно чесною християнкою. Її піклування про виховання малого внука дало добрі плоди - В’ячеслав глибоко перейнявся духом християнської побожності, яка згодом перетворилася на справжню святість.

Коли В’ячеслав став князем Чехії, тоді дав молодшому братові Болеславові частину краю. Також він видав маніфест, у котрому засвідчив, що він буде захищати Божий закон і Христову Церкву, до всіх підданих буде милосердним і справедливим, тільки вбиство каратиме суворо. Він щодня ставав на коліна перед Найсвятішими Тайнами у кивоті і молився за нещасну, поганством затемнену душу своєї матері.

Коли Болеслав побачив, що брат не передає йому престолу, то вирішив поквитатися з ним. 929 року Болеслав убив свого брата. Біля гробу св. Вячеслава почали діятися чуда. Наляканий ними Болеслав наказав перенести братове тіло до церкви св. Віта в Празі. Тоді народ відразу проголосив святого В’ячеслава мучеником, котрий віддав своє життя за оборону Христової віри.

Menu-bottom
________thumb В'ячеслав, князь чеський