Calendrier liturgique des Eglises traditionnelles du rite byzantin

Головне меню
 
I.E.S.

Le calendrier chrétien
est un projet de
l’Institut d’études œcuméniques

Мартина Ісповідника, папи Римського

Мартина Ісповідника, папи Римського

Святитель Мартин Ісповідник, папа римський, народився в Тосканській області в Італії. Він дістав добру освіту і вступив до кліру римської Церкви. Після смерті Папи Теодора I (642 - 649) пресвітера Мартина було вибрано на престол.

У той час мир у Церкві був порушений єресю монотелітів, що набула широкого розповсюдження. Нескінченні суперечки монотелітів з православними відбувалися у всіх верствах населення. Імператор Констанс (641 - 668) і Константинопільський Патріарх Павло II (641 - 654) також були прихильниками єресі монотелітів. Імператор Констанс видав єретичний "Зразок віри" (Тіпос), обов'язковий для всього населення. Ним заборонялися всякі подальші суперечки.

Цей єретичний "Зразок віри" в Римі одержали в 649 році. Святий Папа Мартин, твердий поборник православної віри, скликав в Римі Помісний Собор, який засудив монотелітську єресь. Розгніваний імператор наказав привести святителя Мартина на суд. Відтак його заслали у віддалений Херсонес. Там святитель і помер, виснажений хворобою, голодом і приниженнями (+ 16 вересня 655). Він був похоронений у Влахернській церкві Пресвятої Богородиці.

Menu-bottom
14_-_martin_thumb Мартин ісп, папа Римський